2011 Junior Teams

Junior Representative Teams in 2011
 

15s State Age     6th Championship Division

15s Development

Coach

Georgia Margalit

 

Coach

Ian Groundwater

Asst Coach

Jenny Clemesha

 

 

 

Manager

Margot Davis

 

Manager

Suzanne Hickman

Players

Alison Kearney

 

 

Aisha Arain

 

Bianca Solomon (captain)

 

 

Brooke Ipsen

 

Genevieve Graham

 

 

Ellie Di Biagio

 

Isabella Vick

 

 

Georgia Smith

 

Jill Bloxham

 

 

Kate Wilson

 

Jeanne Wills

 

 

Maddison Wood

 

Jordyn Chue (vice captain)

 

 

Naomi Heath

 

Madalaine Clark

 

 

Prettyca Marango

 

Sarah Jamieson

 

 

Taylor Hickman

 

Tahlia Froment

 

 

Jazmin Winter

 

< td nowrap="nowrap" style="font-size: 8pt" valign="bottom" width="161">

Alice Taylor

14s State Age     Runners Up Division 2

14s Development

Coach

Kathryn Williams

 

Coach

Jess Millar

Asst Coach

Catherine Minifie

 

 

 

Manager

Lynne Pinker

 

Manager

Kissane Gray

Players

Brenna Moore

 

 

 

Emily Moore (captain)

 

 

Hannah Doherty

 

Emma Borkman

 

 

Holly Baildon

 

Holly Frost

 

 

Isabel Johansson (vice captain)

 

Isobel McCalman

 

 

Jacqueline Henderson

 

Prudence Ellis

 

 

Kristen Asher

 

Rachel Tucker (vice captain)

 

 

Nicole Braun

 

Shannon Smit

 

 

Olivia Gray

 

Sierra Ward

 

 

Rebecca Davis

 

Stephanie Frost

 

 

Sarah Watkins (captain)

 

13s State Age    11th Championship Division

13s Development

Coach

Lisa Duncan

 

Coach

Rod Selvage

Asst Coach

Vicki Fitzgerald

 

 

 

Manager

Kim Corderoy

 

Manager

Adam Elvy

Players

Amy Anderson

 

 

Eliza Stephens

 

Annabelle Cavanagh (captain)

 

 

Lara Calligaro

 

Eloise Wicks

 

 

Lillie Carolan (vice captain)

 

Jessica Healey (vice captain)

 

 

Madeleine Gratwicke

 

Jessica Stevens

 

 

Mila Elvy

 

Laura Worrad

 

 

Phoebe Gray

 

Maddison Fryer

 

 

Rosie Prince (captain)

 

Rebecca Findlay

 

 

Samantha Bowden

 

Sarah Svehla

 

 

Samant ha Schwarz

 

Stephanie Lovegrove

 

 

Sarah Corfield

 

 

 

 

Shelley Fowler

 

12s State Age     3rd Division 2

 

12s Development

Coach

Lee Field

 

Coach

Louise Woods

Asst Coach

Amanda Lee

 

 

 

Manager

Chrissy Baltussen

 

Manager

Jenny Bowden

Players

Annabel Anderson

 

 

Annabelle Christen

 

Catherine Dudley (co-captain)

 

 

Alexandra Wahby (vice captain)

 

Charlotte Easten

 

 

Alexia Van Noort

 

Emma Hall

 

 

Clare Calo

 

Samantha Hopkinson

 

 

Eil ish Parsons

 

Sophinia Lo

 

 

Georgia Bowden

 

Lucy Pentelow

 

 

Isabella Icely

 

Claire Ross

 

 

Katelyn Bramwell

 

Grace Timmins (co-captain)

 

 

Lucy Jenkin

 

Ashleigh Wall

 

 

Rachel Lowenstein

 

 

 

 

Sophia Groundwater (captain)

 

 

Talia Williamson

 

11s Talent Team

 

Coach

Ash Fong, Georgie Lee

 

Manager

Una Fong

 

Players

Annabelle Gillings

Jessica Drummond

 

Catherine Graham

Kassidy Grant

 

Charley Clements

Louisa Preston

 

Chelsea Hagglund

Megan Bowden

 

Claudia Pinn

Natalia Grozdanovski

 

Eliza DeLaine

Rachel Doherty

 

Emelia Merchant

Rebecca Rogers

 

Georgia Brown

Rebecca Sankey

 

Georgia Dean

Sophie MacLennan-Pike

 

Isabel Walker

Sophie Moore